Χημικός Μηχανικός / Chemical Engineer - ΗΛΕΚΤΩΡ ΑΕ

Ano Liosia, Attica, Greece · ΚΞ ΕΜΑ · CHEENG092019

Description

Η ΕΛΛΑΚΤΩΡ είναι ο μεγαλύτερος όμιλος υποδομών στην Ελλάδα με διεθνή παρουσία και μακροχρόνιες επενδύσεις στους τομείς των κατασκευών, των ανανεώσιμων πηγών ενέργειας, της διαχείρισης απορριμμάτων, των παραχωρήσεων και της ανάπτυξης ακινήτων. Με δραστηριότητες σε περισσότερες από 25 χώρες και σχεδόν 7.500 άμεσα απασχολούμενους και συνεργάτες στην Ελλάδα και στο εξωτερικό, ο Όμιλος καταγράφει κύκλο εργασιών €1,38 δισ. (9μηνο 2018). Συνδυάζοντας τα 60 έτη εμπειρίας του με τις πλέον σύγχρονες τεχνολογίες δίνει ζωή σε έργα που συμβάλλουν στην ανάπτυξη και βελτιώνουν την ποιότητα της ζωής ανθρώπων σε όλο τον κόσμο. Διαθέτοντας σημαντική εξειδίκευση στα πλέον περίπλοκα και απαιτητικά έργα, ο Όμιλος ΕΛΛΑΚΤΩΡ κατατάσσεται στην 81η θέση μεταξύ των 100 μεγαλύτερων κατασκευαστικών ομίλων παγκοσμίως (Global Powers of Construction 2017, Deloitte).

Περιγραφή της Θέσης/Σκοπός:

Η ΗΛΕΚΤΩΡ ΑΕ αναζητεί Διπλωματούχο Χημικό Μηχανικό, για την Μονάδα Μηχανικής Ανακύκλωσης στα Άνω Λιόσια Αττικής. Ο υποψήφιος θα αναλάβει καθήκοντα αναπληρωτή Προϊσταμένου σε επιμέρους τμήμα της παραγωγικής διαδικασίας της Μονάδας.

Τόπος Εργασίας: Βιομηχανική Μονάδα ΕΜΑ, Άνω Λιόσια Αττικής

Αναφέρεται: στον Προϊστάμενο του εκάστοτε τμήματος

Καθήκοντα:

ELLAKTOR is the largest infrastructure group in Greece with international presence and long-term investments in the fields of construction, renewable energy, waste management, concessions and real estate development. With operations in more than 25 countries and nearly 7,500 direct employees and associates in Greece and abroad, the Group records a turnover of € 1.38 billion (9M 2018). Combining its 60 years of experience with state-of-the-art technologies, it gives life to projects that contribute to growth and improve the quality of life of people around the world. With significant expertise in the most complex and demanding projects, ELLAKTOR Group is ranked 81th among the world's 100 largest construction companies (Global Powers of Construction 2017, Deloitte).

Job Purpose:

Helector SA is looking for a Chemical Engineer for ourRecycling Plant at Ano Liosia, Attica. The candidate for the position will act as a Deputy Supervisor, and handle all related duties in his respected sector of the production process of the unit.

Position Based: EMA Recycling Unit, Ano Liosia, Attica

Direct Report to: The Supervisor of each Division

Duties:

Requirements

Εκπαίδευση και Επιμόρφωση

Εργασιακή εμπειρία

Δεξιότητες

Άλλα προσόντα

Qualifications:

Education

Professional Experience

Skills

Other

Benefits

Προσφέρεται ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών, καθώς και διαρκής εκπαίδευση σε ένα από τους πιο σύγχρονους και εξελισσόμενους ομίλους επιχειρήσεων.

Προθεσμία για υποβολή αιτήσεων στη Διεύθυνση Ανθρώπινου Δυναμικού έως 20/09/2019 με κωδικό αγγελίας: CHEENG092019

A Competitive remuneration package is offered, as well as continuous training in the largest infrastructure group in Greece.

Deadline for submission of applications to the Human Resources Division: 20/09/2019 with an ad code: CHEENG092019